wtorek, 11 września 2018

Lokalizator GPS - sposób na obniżenie kosztów prowadzenia firmy


Szukasz sposobu na zmniejszenie kosztów prowadzenia firmy i masz podejrzenia, że Twoi pracownicy mogą oszukiwać Cię, używając pojazdów służbowych do celów nie związanych z Twoją działalnością? Rozwiązaniem Twoich problemów może być GPS do auta, dzięki któremu szybko zweryfikujesz uczciwość pracownika. System śledzenia GPS pozwala na kontrolę w czasie rzeczywistym oraz na śledzenie historii przejechanych przez nasz pojazd kilometrów. W ten sposób możesz zweryfikować nie tylko sposób, w jaki przemieszcza się Twój pracownik, ale także zanalizować sposób użytkowania pojazdu - w tym jego prędkość, miejsca w których się zatrzymuje i wszystko, co jesteś w stanie wywnioskować używając danych dostępnych na platformie do śledzenia. Lokalizator GPS to sposób na spokojny sen i oszczędności w Twojej firmie. Jak jednak wygląda to pod względem finansowym?
lokalizator GPS do samochodu
Używam lokalizatorów BearPoint. Koszt zamówienia urządzenia to 279 PLN. Dochodzi do tego miesięczny abonament, którego wysokość zależy od ilości zakupionych urządzeń - jest to kilkanaście złotych na miesiąc. Lokalizator zamontowałem samodzielnie. Nie jest to bardzo skomplikowane, koszt montażu w warsztacie nie powinien być więc wysoki. 
Jako właściciel firmy musisz pamiętać o jednym szczególe. Z wyjątkiem sytuacji, w której masz uzasadnione podejrzenie oszustwa, powinieneś poinformować swojego pracownika o zainstalowanym lokalizatorze GPS. Nie musi on wyrazić na to zgody, powinien jednak wiedzieć o jego działaniu i o danych jakie gromadzisz. Pracownik, mimo użytkowania Twojego samochodu, podlega ochronie prywatności i musi być poinformowany o zainstalowaniu systemu lokalizacji GPS.
Więcej informacji można znaleźć na stronie bearpoint.pl

3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy wpis! Muszę zapytać księgowej z ifirma czy też mogę odliczyć sam zakup taki lokalizatorów. Natomiast uważam, że sam pomysł może być świetny. Myślę, że wielu pracowników może wykorzystywać służbowe pojazdy w prywatnych celach ...

    OdpowiedzUsuń
  3. No jest to fajny system kontroli w fimie, powiem szczerze, że jak na takie urządzenia cena jest przystępna. Kto wie, może się zdecyduje w pierwszym roku, bo mam niestety pewne podejrzenia co do samochodów służbowych.

    OdpowiedzUsuń